Woolf Ultimate Vådfoder – tilbyd din hund en enestående smagsoplevelse!
Dette premium fuldfoder er fremstillet i Italien af lokale råvarer og helt frisk kød. Med sin nænsomme slow-cooked tilberedning bevares ingrediensernes naturlige egenskaber, samtidig med at smagen træder tydeligere igennem – præcis som din hund kan lide det.
Denne variant er baseret på 96 % andekød, som er rig på protein og bidrager til en solid ernæringsmæssig balance. Den tilsatte kokosolie giver både en skøn smag og tilfører sunde fedtsyrer, som understøtter din hunds hud, pels og generelle velbefindende.
Foderet er helt naturligt, glutenfrit og uden kunstige tilsætningsstoffer. Ideelt til både kræsne hunde og dem med sensitiv fordøjelse.
Særlige egenskaber:
– Produceret i Italien af lokale råvarer
– Slow-cooked for at bevare smag og næring
– 96 % andekød – en smagfuld proteinkilde
– Tilsat kokosolie med sunde fedtstoffer
– 100 % naturlig og glutenfri
Sammensætning:
And (kød) 96 %, kokosolie 1 %, mineraler, xylose
Analyse:
Vand 77,8 %, råprotein 8,1 %, råolier og fedtstoffer 7,0 %, råaske 2,8 %, råfiber 0,3 %
Energiindhold: 1072,7 kcal/kg
Opbevaring: Opbevares køligt og tørt. Efter åbning i køleskab og anvendes inden for 24 timer.
Indhold: 400 g
Mærke: Woolf
Bemærk at ordren skal være gennemført inden det angivede tidspunkt, for at levere din ordre til den estimerede dato.